home

meteo
ostrzeżenia

prezenty
voucher
realizacje
reportaże
video
filmy
 
bushcraft
puszczaństwo
szkolenia
senior
kids-szkolenia dla dzieci morsowanie zimowe
kalendarz
imprez
dołącz
do nas
współpraca partnerzy
 
  Bushcraft/Puszczaństwo
Techniki przetrwania uczą umiejętności znanych naszym starożytnym przodkom, z których wiele jest nadal praktykowanych do dzisiaj, te umiejętności realizuje sę zazwyczaj pod hasłem „puszczaństwo”, które jest polskim tłumaczeniem ang. „bushcraft”. Nie należy mylić bushcraftu z survivalem, bo podczas gdy pierwsze to odpoczynek i harmonijna współpraca z naturą, drugie to wysiłek i nieustająca walka o przetrwanie.
Bushcraft to wieczory przy ogniu, noce pod gołym niebem i w szałasach, zdrowa naturalna żywność i aktywność na świeżym powietrzu, rzeźbienie w drewnie i wyplatania, sposoby gotowania, opędzenie się od komarów. To znajomość ziół leczniczych i roślin jadalnych. Bushcraft to również umiejętność polowania z skonstruowanych śmiertelnie skutecznych pułapek czy łuku, ościeni na ryby.

Wszystko to co człowiek może robić na łonie natury, nie wyrządzając szkody otaczającej przyrodzie.
 
 

 

   
 

Nagranie dla 8 odcinkowego programu dokumentalnego dla kanału FOKUS TV, _________________Skierniewice, rzeka Rawka, 28-30 sierpnia 2015

PREPERSI - GOTOWI NA WSZYSTKO
Premiera - 2 listopad 2015, godz. 22.00, kanał FOCUS TV
http://survivalwielkopolska.com/

W programie wzieli udział nasi instruktorzy Wielkopolskiej Szkoły Survivalu: "Wolf Kris", oraz nasi przyjaciele Arkadiusz Częstochowski, Artur Bokła, Kasia Miłochna Mikulska.

Zobacz cały odcinek - FOCUS TV


 

 

  © Wielkopolska Szkoła Survivalu - All Rights Reserved.__kontakt- survivalwielkopolska@gmail.com